Міжнародний ветеринарний паспорт державного зразка для котів та собак. Ukraine Pet Passport. Оформлення українського паспорта для тварин у 2022 році

За останні пару місяців все частіше помічаю в українських групах питання про міжнародний паспорт для котів та собак: вартість, ціна, обкладинка паспорта, які щеплення для виїзду за кордон тощо. У людей дуже багато питань, на які я намагатимусь відповісти в цій статті.

Розглянемо зразок міжнародного ветеринарного паспорта для домашніх тварин, який є актуальним у 2022 році. Я вже оформила такий паспорт своїй кішці і приклад паспорта надам.

Міжнародний ветеринарний паспорт для котів та собак (Ukraine Pet Passport) можна оформити виключно у державній ветеринарній клініці України. Тільки за цим паспортом можливо виїхати за кордон із улюбленцем. У приватних клініках, зоомагазинах такі паспорти не продають! Краще дзвонити до державних клінік та запитувати про наявність такого паспорта у клініці. На жаль, не у всіх державних ветеринарних клініках його роблять (зважайте на цей момент).

З 1 серпня 2019 року міжнародні перевезення домашніх тварин здійснюються виключно за паспортами встановленого зразка. Для виїзду за кордон потрібен паспорт із темно-синьою обкладинкою. На обкладинці паспорта написано: ВЕТЕРИНАРНО-САНІТАРНИЙ ПАСПОРТ НА ТВАРИНУ PET PASSPORT ПАСПОРТ ДОМАШНЬОЇ ТВАРИНИ UA AA ... (далі номер з 6 цифр). Унікальний номер із 6 цифр дублюється на кожній сторінці паспорта. Приклад паспорта на фото нижче.

Міжнародний ветеринарний паспорт державного зразка для котів та собак Ukraine Pet Passport

Паспорти старих зразків, які не підходять для переміщення із тваринами за кордон.

Паспорти старих зразків, які не підходять для переміщення із тваринами за кордон

За такими паспортами можливе переміщення виключно територією України автобусом, поїздом або машиною.

Паспорти старих зразків, які не підходять для переміщення із тваринами за кордон

Подано не всі приклади старих зразків, але основні я показала. Зверніть увагу на синій паспорт, який дуже схожий на державний паспорт нового зразка. Їх досі продають в інтернеті, але вони не підходять для виїзду із твариною за кордон.

Паспорти старих зразків, які не підходять для переміщення із тваринами за кордон підбірка 3

Повернімося до актуального паспорту нового зразка.

Ветеринарний паспорт на тварину Ukraine Pet Passport

Ми відкриваємо паспорт (3 сторінка із 42).

3 сторінка ветеринарного паспорту

На 3 сторінці всередині паспорта ви бачите листівку з QR-кодом та номером чіпа тварини. Після чіпування ветеринар розміщує у паспорті це доповнення. Вклеювати у паспорт його не потрібно.

Доповнення з QR кодом та номером чипу тварини у паспорті

Пояснення до заповнення паспорта — сторінка 4

Пояснення до заповнення ветеринарного паспорта

Інформація про власника тварини — сторінка 5

Тут лікар повинен дуже уважно заповнити ваші дані: ім'я, прізвище англійською мовою, як у закордонному паспорті. Також індекс, ваше місто, вулиця, номер квартири та будинку (все англійською мовою). Попередньо запишіть всю інформацію про себе та передайте її ветеринару для правильного заповнення документа.

Дуже раджу подивитися правильне написання імені та прізвища на цьому сервісі. Онлайн транслітерація:

https://pasport.org.ua/faq/transliteration

Інформація про власника тварини ветеринарний паспорт сторінка 5

Опис тварини — сторінка 6

Для цього паспорта фото тварини робити обов'язково. Розмір 3.5x4.5 см. Ім'я тварини також має бути вказано англійською мовою.

Опис тварини сторінка 6

Маркування тварини — сторінка 7

Сторінку 7 заповнює ветеринар. У паспорті обов'язково має бути наклейка після чіпування з QR кодом та 15-значним цифровим кодом. Чіп необхідно ставити перед щепленням від сказу (мінімум за 30 днів до щеплення). Процедура чіпування не найприємніша для тварини, але моя кішка перенесла її нормально. Жодних побічних реакцій чіпування не викликає. Це абсолютно безпечна процедура. Після чіпування кішку чи собаку не можна купати 2 тижні. Так мені сказав ветеринар. Також мікрочіп має відповідати міжнародним стандартам ISO 11784, ISO 11785.

Маркування тварини сторінка 7

Видача паспорта — сторінка 8

На 8 сторінці ветеринар заповнює свої дані в паспорт: ім'я та прізвище, номер телефону, адресу, електронну пошту, ставить підпис та 2 мокрі печатки. Вся інформація про лікаря також англійською мовою. Фото 8 сторінки показувати сенсу не бачу (тим більше особисті дані лікаря).

Щеплення проти сказу — сторінка 9

Запис про щеплення роблять з моменту придбання нового паспорта і в день, коли щеплення поставили улюбленцю. Дані минулорічних щеплень не переносять зі старого паспорта до нового. Ветеринарний паспорт старого зразка в мене залишився і там вказані усі вакцини за минулі роки.

Щеплення проти сказу сторінка 9

Лікування Ехінококозу — сторінка 18

Ділюсь усіма заповненими сторінками в паспорті моєї кішки. Щеплення можете зробити і у приватній клініці, але паспорт встановленого зразка можете отримати лише у державній ветеринарній клініці.

Лікування Ехінококозу сторінка 18

Обробка від інших паразитів — сторінка 24

Обробка від інших паразитів сторінка 24

Інші щеплення — сторінка 28

Інші щеплення сторінка 28

Клінічний огляд — сторінка 34

Клінічний огляд сторінка 34

Офіційне оформлення — сторінка 38

На цій сторінці має бути 2 печатки, дата та підпис лікаря.

Офіційне оформлення сторінка 38

За паспортом це всі сторінки, які мають бути заповнені. Ще додам інформацію щодо чіпування. У клініці лікар заповнює дані про вас і вашого улюбленця та переносить їх в електронну базу чіпованих тварин. За це беруть додатково 100-200 грн (ціна скрізь різна). Існує єдина база чіпованих тварин України — tracer.com.ua та міжнародна онлайн база даних Animal ID — animal-id.net

Додаток Animal ID

Я сама перенесла дані з паспорта кішки до міжнародної онлайн бази. У Animal ID є додаток, але мені було зручніше оформити через їх сайт. Складнощів у заповненні не виникло.

https://animal-id.net/

Міжнародна онлайн база даних домашніх тварин Animal ID

Перелік документів для вивезення тварини за кордон

  • Міжнародний ветеринарний паспорт англійською мовою з відмітками про чіпування, щеплення та обробку від паразитів
  • Чіпування та занесення даних чіпа до міжнародної бази даних Animal ID — animal-id.net
  • Довідка про виявлення в крові титру антитіл до вірусу сказу
  • Ветеринарна довідка Форма 1 або форма 1-ВЕТ (видається державним лікарем ветеринарної медицини не раніше, ніж за 3 дні до вивезення тварини за кордон)
  • Міжнародний ветеринарний сертифікат для домашніх тварин, що транспортуються територією ЄС з некомерційною метою (мовою країни, в яку плануєте поїздку)
  • Довідка про те, що тварина не становить племінної цінності (оформляється у Кінологічних організаціях України)
  • Контейнер для транспортування тварин IATA (для міжнародних перевезень тварин в автомобілі, поїзді, літаку)
  • Копія закордонного паспорта господаря кішки чи собаки

Особисто у мене не було досвіду оформлення документів із цього списку (крім міжнародного паспорту). Залежно від країни куди плануєте поїздку — орієнтуйтеся на їх вимоги збору пакету документів на тварину. Достеменно знаю, що не всі країни вимагають довідку про племінну цінність, тому заздалегідь уточнюйте всі нюанси.

Якщо перевозити тварин літаком, то кожна авіакомпанія має свої правила. Попередньо перед поїздкою краще зателефонувати до компанії-перевізника та дізнатися необхідну інформацію. Проїзд за тварину оплачується окремо.

5 років тому я купувала своїй кішці переноску для авіаперевезень Stefanplast Gulliver IATA. Вона важить 3.5 кг + там обов'язково має бути маленька поїлка для води. Раніше моя переноска коштувала 800 грн ($21,88), але зараз вона коштує близько 2500 грн ($68,39).

Переноска для авіаперевезень Stefanplast Gulliver IATA

З останніх актуальних новин, які я знаю про виїзд за кордон з кішками та собаками: з 25 липня у Польщі починають діяти нові правила ввезення домашніх тварин з України. Необхідні документи для перетину кордону з тваринами: паспорт міжнародного зразка (приклад паспорта я вам показала), мікрочіп, щеплення від сказу. Титри антитіл, міжнародний сертифікат, Форма 1-ВЕТ, довідка про племінну цінність — не потрібно робити для польського кордону. Ця інформація актуальна на дату написання статті. Потім можуть бути зміни.

Якщо мандрувати з твариною поїздом в межах України. Потрібен паспорт (не обов'язково міжнародний) з усіма щепленням, форма 1-ВЕТ (під час воєнного стану можуть її не вимагати), пластиковий контейнер (не обов'язково IATA для авіаперевезень), багажна квитанція на кішку або собаку (виняток собака поводир). При купівлі залізничного квитка СВ Люкс і якщо з вами тварина потрібно викупити всі місця в купе (такі правила).

Сподіваюся, що стаття була для вас корисною :)

Ми в Instagram

https://instagram.com/cathealth.com.ua

Ваш коментар