Паспорти старих зразків, які не підходять для переміщення із тваринами за кордон.
За такими паспортами можливе переміщення виключно територією України автобусом, поїздом або машиною.
Подано не всі приклади старих зразків, але основні я показала. Зверніть увагу на синій паспорт, який дуже схожий на державний паспорт нового зразка. Їх досі продають в інтернеті, але вони не підходять для виїзду із твариною за кордон.
Повернімося до актуального паспорту нового зразка.
Ми відкриваємо паспорт (3 сторінка із 42).
На 3 сторінці всередині паспорта ви бачите листівку з QR-кодом та номером чіпа тварини. Після чіпування ветеринар розміщує у паспорті це доповнення. Вклеювати у паспорт його не потрібно.
Тут лікар повинен дуже уважно заповнити ваші дані: ім'я, прізвище англійською мовою, як у закордонному паспорті. Також індекс, ваше місто, вулиця, номер квартири та будинку (все англійською мовою). Попередньо запишіть всю інформацію про себе та передайте її ветеринару для правильного заповнення документа.
Дуже раджу подивитися правильне написання імені та прізвища на цьому сервісі. Онлайн транслітерація:
https://pasport.org.ua/faq/transliteration
Для цього паспорта фото тварини робити обов'язково. Розмір 3.5x4.5 см. Ім'я тварини також має бути вказано англійською мовою.
Сторінку 7 заповнює ветеринар. У паспорті обов'язково має бути наклейка після чіпування з QR кодом та 15-значним цифровим кодом. Чіп необхідно ставити перед щепленням від сказу (мінімум за 30 днів до щеплення). Процедура чіпування не найприємніша для тварини, але моя кішка перенесла її нормально. Жодних побічних реакцій чіпування не викликає. Це абсолютно безпечна процедура. Після чіпування кішку чи собаку не можна купати 2 тижні. Так мені сказав ветеринар. Також мікрочіп має відповідати міжнародним стандартам ISO 11784, ISO 11785.
На 8 сторінці ветеринар заповнює свої дані в паспорт: ім'я та прізвище, номер телефону, адресу, електронну пошту, ставить підпис та 2 мокрі печатки. Вся інформація про лікаря також англійською мовою. Фото 8 сторінки показувати сенсу не бачу (тим більше особисті дані лікаря).
Запис про щеплення роблять з моменту придбання нового паспорта і в день, коли щеплення поставили улюбленцю. Дані минулорічних щеплень не переносять зі старого паспорта до нового. Ветеринарний паспорт старого зразка в мене залишився і там вказані усі вакцини за минулі роки.
Ділюсь усіма заповненими сторінками в паспорті моєї кішки. Щеплення можете зробити і у приватній клініці, але паспорт встановленого зразка можете отримати лише у державній ветеринарній клініці.
На цій сторінці має бути 2 печатки, дата та підпис лікаря.
За паспортом це всі сторінки, які мають бути заповнені. Ще додам інформацію щодо чіпування. У клініці лікар заповнює дані про вас і вашого улюбленця та переносить їх в електронну базу чіпованих тварин. За це беруть додатково 100-200 грн (ціна скрізь різна). Існує єдина база чіпованих тварин України — tracer.com.ua та міжнародна онлайн база даних Animal ID — animal-id.net
Я сама перенесла дані з паспорта кішки до міжнародної онлайн бази. У Animal ID є додаток, але мені було зручніше оформити через їх сайт. Складнощів у заповненні не виникло.
Особисто у мене не було досвіду оформлення документів із цього списку (крім міжнародного паспорту). Залежно від країни куди плануєте поїздку — орієнтуйтеся на їх вимоги збору пакету документів на тварину. Достеменно знаю, що не всі країни вимагають довідку про племінну цінність, тому заздалегідь уточнюйте всі нюанси.
Якщо перевозити тварин літаком, то кожна авіакомпанія має свої правила. Попередньо перед поїздкою краще зателефонувати до компанії-перевізника та дізнатися необхідну інформацію. Проїзд за тварину оплачується окремо.
5 років тому я купувала своїй кішці переноску для авіаперевезень Stefanplast Gulliver IATA. Вона важить 3.5 кг + там обов'язково має бути маленька поїлка для води. Раніше моя переноска коштувала 800 грн ($21,88), але зараз вона коштує близько 2500 грн ($68,39).
З останніх актуальних новин, які я знаю про виїзд за кордон з кішками та собаками: з 25 липня у Польщі починають діяти нові правила ввезення домашніх тварин з України. Необхідні документи для перетину кордону з тваринами: паспорт міжнародного зразка (приклад паспорта я вам показала), мікрочіп, щеплення від сказу. Титри антитіл, міжнародний сертифікат, Форма 1-ВЕТ, довідка про племінну цінність — не потрібно робити для польського кордону. Ця інформація актуальна на дату написання статті. Потім можуть бути зміни.
Якщо мандрувати з твариною поїздом в межах України. Потрібен паспорт (не обов'язково міжнародний) з усіма щепленням, форма 1-ВЕТ (під час воєнного стану можуть її не вимагати), пластиковий контейнер (не обов'язково IATA для авіаперевезень), багажна квитанція на кішку або собаку (виняток собака поводир). При купівлі залізничного квитка СВ Люкс і якщо з вами тварина потрібно викупити всі місця в купе (такі правила).
Сподіваюся, що стаття була для вас корисною :)
Ми в Instagram