Поява кошеня в нашій родині. Перший досвід. Про що замовчують заводчики

Сьогодні я хочу поділитися своєю історією знайомства з моєї білосніжною кішечкою на ім'я Сюзанна і моїм першим у житті досвідом утримання породистої кішки.

Появление котенка в нашей семье. Первый опыт. О чем умалчивают заводчики

В один прекрасний день у нашому житті з'явилася біла пухнаста мордочка, яку я вирішила назвати Сюзанна. Коли ми вперше її побачили їй було всього лише 3 тижні. Знайшли ми це диво на сайті OLX і не для кого не секрет, що пошук тварин практично всі люди починають з даного сайту, так як ньому представлений величезний вибір тварин і навіть самі відомі розплідники люблять розміщуватися на цьому майданчику.

Перед довгоочікуваною зустріччю з моїм майбутнім вихованцем я довго розмовляла з заводчицей по телефону, а також ми листувалися. Заводчиця дала нам повний інструктаж по годівлі, щеплення та інших перевагах кошеня. Виявилося, що заводчиця годувала маму кішку і кошенят натуральними продуктами як кажуть в народі "натуралкою" і написала мені на пошту список продуктів, які необхідно давати кошеняті. Список мене м'яко сказати здивував, але я вирішила, що якщо так годує заводчиця, то напевно це правильно і я так буду робити. Тим більше натуральне харчування це вам не сухі корми з їх консервантами.

Наша шотландская кошечка Сюзанна. Ей 3 недели

Повернуся до списку натуральних продуктів від заводчиці. У ньому була присутня гречана крупа, ячна крупа, пшенична крупа, вівсяна каша, рис........ Мене дуже збентежив цей список. Все таки кота заводжу, а не свійську тварину. Я вважаю ці крупи важкуваті навіть для організму людини ну і про корисність можна посперечатися. З м'ясних продуктів заводчиця радила давати варене м'ясо курки і більше нічого. Так як у мене не було абсолютно ніякого досвіду з кішками я вирішила годувати її як сказала мені заводчиця.

І як ви вважаєте що сталося з кошеням на такому "чудовому" харчуванні? Кошеня почало блювати та почалося нетравлення шлунка в перший день як вона у нас з'явилась. Я була настільки шокована від того, що відбувається.... думала це у кішки від стресу, зміни обстановки, але тут виною було звичайно харчування. У мене опустилися руки і я не знала що мені робити. Заводчиця навіть не відповідала на дзвінки. Ми вирішили не тягнути час і в той же день привезли наше диво в вет клініку та лікарі підтвердили, що дане харчування категорично не підходить кішці, а вона у нас на хвилиночку мадам породиста — шотландська висловуха кішка (скоттиш-фолд) їй необхідний особливий догляд і преміальне харчування. До того ж від натурального харчування у неї потекли очі коричневим гноєм. Довелося ще й очі довго лікувати.

Лікування кошеня тривало більше місяця. Сюзанні робили по 3 укола за разове відвідування клініки. Це були не самі приємні відчуття для кішки, але ми трималися і зуміли вилікувати наш ШКТ. По кишені нам просто не передати словами як вдарила ця ситуація. На уколи було витрачено близько 7000 грн ($258), а кішку ми придбали за 3000 грн ($110). Ось така арифметика виходить.

Тепер я хочу поділитися з вами парочкою корисних порад, заснованих на особистому досвіді

  • Коли ви берете кошеня з розплідника, притулку або підбираєте на вулиці відразу ж везіть його в вет клініку на огляд до терапевта. Навіть якщо кошеня на вигляд здорове, грайливе та відмінним апетитом це не виключає, що у нього можуть бути блохи, вушний кліщ, отити, токсоплазмоз (особливо небезпечно). Краще перестрахуйтеся заради себе і своїх близьких.
  • Рекомендації заводчиків не завжди об'єктивні, а особливо якщо мова йде про харчування. Не слухайте різних людей, які радять годувати виключно натуралкою або тільки промисловими сухими кормами. Існують заводчики, які нав'язують певні бренди сухих кормів і отримують від цього хороший відсоток і бонуси для розплідника, а ви в свою чергу можете заробити мінімум нетравлення шлунка своєму вихованцеві. Консультуйтеся виключно з дієтологами, які розбираються в особливостях порід, мають хоч якесь уявлення про склад сухих кормів. На сьогоднішній день проконсультуватися можете не тільки в вет клініках, але і в режимі онлайн. Особисто мені імпонують канали вет лікарів і дієтологів на YouTube (вони можуть проконсультувати вас навіть безкоштовно). Ніколи не слухайте своїх друзів, сусідів, знайомих, які радять купувати бренд сухого корму бо він ідеально підійшов їх вихованцеві. Кожному коту/кішці раціон підбирається індивідуально.
  • Категорично не раджу застосовувати в раціон інгредієнти, що провокують харчову алергію. Найпоширенішими алергенами у продуктах харчування для котиків є: куряче м'ясо, яловичина, свинина, конина, червона риба (лосось, тунець), сухі корми з глютеном (пшениця, ячмінь, овес, рис, кукурудза). Алергія може проявитися по-різному: у когось можуть очі запалиться з коричневими виділеннями, а у когось кіт може почати розгризати у себе шерсть на лапах або хвостику. Намагайтеся уникати такі продукти харчування, щоб не мати проблем у майбутньому.

Перед придбанням кота/кішки ретельно обміркуйте своє рішення. Ви можете бути абсолютно не готові:

Морально (прокидатися о 4 ранку погодувати або заспокоїти кішку бо їй стало нудно і вона хоче пограти; також коти можуть мітити територію, голосно нявкати і вдень і вночі, і ви повинні бути до цього готові)

Матеріально (ви можете тисячу раз продумати/прорахувати свій бюджет, але кішки – це живі створіння і вони так само можуть раптово захворіти як і люди і фінансово потрібно бути готовим до всього; також враховуйте витрати на годування, а це не так вже й дешево і наповнювачі; плюс до всього цього списку додайте когтеточку, переноску, іграшки, лосьйони і шампуні для догляду, медикаменти)

Фізично (необхідно щодня прибирати лоток, вичісувати шерсть, проводити косметичні процедури — протирати очі, вушка, стригти кігті, поїздки в вет клініки в обов'язковому порядку і це теж займає не мало часу і сил)

А в цілому, я дуже щаслива, що в моєму житті з'явилася кішечка по імені Сюзанна. Бережіть себе і своїх котиків! :)

Шотландский котенок

Слідкуйте за новими оглядами https://instagram.com/cathealth.com.ua

Ваш коментар