Одного з кошенят Сьюзі, теж самку, взяв собі інший фермер. Він був настільки захоплений і зачарований своєю улюбленицею, що зробив спробу розведення даної породи кішок. Можна сказати, що шотландському фермеру вдалося, оскільки найстаріша фелінологічна організація GCCF зареєструвала цю нову породу. Але, на жаль, турбуючись за можливі проблеми зі здоров'ям у цих кішок (наприклад, проблеми зі слухом), перестала вносити шотландських висловухих до свого реєстру в 1971 році.
Однак, на цьому формування нової породи не закінчилося. Американські заводчики активно взялися за справу по становленню даної породи. І ось уже в травні 1977 року порода scottish fold отримала визнання від асоціації любителів кішок в США.
В Америці становлення цієї породи йшло стрімко, в той час як в Європі з цим були проблеми. Цікаво, що міжнародна організація з розведення і виведення нових порід кішок (фелінологічна система FIFe) відмовилася визнавати цих красунь, як окрему породу. Тому що основна особливість цієї породи — висячі вуха, в даній організації вважається хворобою.
Основна особливість шотландської висловухої кішки — це висячі вушка. Правильними вважаються складені і притиснуті вуха, які вписуються в контур голови тварини. Сама ж голова округла з високим чолом і широким коротким носом. Очі круглі, великі і широко розставлені. Коротка м'язиста шия. Тіло також м'язисте середнього розміру. Кінцівки середньої довжини, невеликі круглі лапи. Широкий біля основи хвіст поступово звужується до закругленого кінчика.
Існують типи висячих вух:
Шерсть у шотландців коротка, густа, пряма і м'яка. Забарвлення можуть бути самими різними:
На виставках суддями враховується відповідність забарвлення шерсті кольору очей, носа і подушечок лап. Наприклад:
Шотландські висловухі відносяться до кішок середніх розмірів. Висота в холці приблизно 30 см. Важать ці тварини в середньому 4-5 кг. Якщо говорити більш точно: самки важать від 3,5 до 4,5 кг., самці — до 6 кг.
На фото самець
Scottish fold володіють тихим, добрим і врівноваженим характером. Гіперактивність їм не властива, тому господар може не боятися виявити свого улюбленця на шторі або спостерігати, як той стрибає весь день з шафи на комод.
Ці кішки дуже віддані і завжди щиро прив'язуються до своїх господарів. У більшості випадків теплі почуття відчувають до всіх членів сім'ї, а не вибирають когось конкретного. З дітьми дуже терплячі. Але галасливі ігри не люблять, тому прагнуть відсидітися де-небудь в тиші. Також цілком комфортно існують з іншими вихованцями сім'ї. Хіба що з пташкою або хом'яком не подружаться через мисливський інстинкт.
Незважаючи на те, що у scottish fold досить міцне здоров'я, слід пам'ятати про те, що висячі вуха — результат мутації, яка негативно впливає на хрящові тканини суглобів. Щоб уникнути проблем з суглобами, досить підібрати правильне збалансоване харчування і проводити контроль ваги кішки. Крім вище сказаного дана порода, як і безліч інших, піддається захворюванням серця та нирок.
Щоб уникнути більшості проблем зі здоров'ям, вашій кішці має сенс своєчасно робити вакцинацію і відвідувати ветеринара в разі прояву захворювання.
Не позбавлена сенсу приказка: «Кошеня як дитина». Дітям в перший рік життя роблять ряд щеплень від різного роду захворювань, та й дорослим при досягненні певного віку вводять ту чи іншу вакцину. Кішки в цьому питанні не сильно відрізняються від людей.
Існую два основних види вакцин, які обов'язково потрібно зробити scottish fold (та ін. породам теж) у віці кошеня і далі протягом усього його життя: комплексна вакцина проти інфекцій та вірусів; вакцина проти інфекційного захворювання, яка викликається вірусом Rabies virus (сказ).
Починати прищеплювати кошеня краще з трьох місяців. Можна і раніше в 1,5-2, за умови, що кошеня їсть звичайну їжу і не споживає молоко мами кішки. Чому? Тому що в молоці містяться антитіла, які легко нейтралізую вірус, що міститься у вакцині. В результаті чого щеплення буде недієвим.
До першої вакцинації кошеня необхідно правильно підготувати. А саме: відвідати ветеринара з метою обстеження на наявність захворювань; за два тижні до вакцини потрібно провести дегельмінтизацію (від глистів) та обробку від бліх і кліщів.
Шотландська висловуха кішка може жити в простій квартирі і не відчувати незручності. Чи необхідно випускати тварину на прогулянку? Свіже повітря не зашкодить. Однак обов'язкового правила немає, так як ці кішки спочатку виводилися для утримання в будинку.
В іншому вимоги нічим не відрізняються від умов утримання самої звичайної кішки. Лоток, куди кішка буде ходити в туалет. Дві миски: одна для їжі, інша під воду. Містечко для усамітнення (сну або відпочинку) вашої кішки. Також варто придбати таку річ як кігтеточка, в іншому випадку постраждають меблі або шпалери. Для гри вихованцеві можна придбати м'ячики, іграшки у вигляді мишок або пташок.
І так, зрозуміло, що необхідно мати в будинку, де живе шотландська висловуха кішка. Як правильно годувати кішку? І як привчити до лотка?
Навчити кошеня ходити в лоток може мама кішка, демонструючи на особистому прикладі. Кошенята багато чому вчаться у матері і схильні повторювати за нею ряд дій. Однак, коли кошеня відривають від матері і перевозять в інший будинок, він може розгубитися. Але не забутися! Досить, попросити у заводчика наповнювач з рідним запахом кошеня і додати це наповнювач в новий лоток свого вихованця. Якщо не допомогло, і кошеня облюбував для своїх «справ» інше місце, варто поставити лоток туди. А потім поступово підсувати лоток до того місця, де ви хотіли його розмістити.
Годувати scottish fold можна як спеціальними кормами, так і звичайною їжею. Перший варіант дуже зручний, так як корми містять в собі все необхідне для харчування кішки. Однак, якщо у заводчика кошеня їло звичайну їжу, не можна різко міняти раціон. Це може нашкодити його здоров'ю. Корм потрібно вводити поступово. Тут найкраще проконсультуватися з ветеринаром.
Кішку також можна годувати і звичайною їжею. Але тут потрібно дотримуватися правильної дієти. І готувати вихованцеві їжу окремо, а не годувати зі свого столу. З цього питання також варто отримати консультацію у ветеринара.
Крім їжі і туалету потрібно стежити і за зовнішнім виглядом кішки. І не тільки для краси. Через незвичайну форму вух у Scottish fold накопичується досить багато сірки. З цієї причини потрібно раз на тиждень або два чистити вушка своєму улюбленцю. Для цієї процедури допустимо використовувати ватку, самостійно скручену в тампон, і теплу водичку. Або можна купити спеціальний лосьйон і ватні палички.
Також слід пару раз в тиждень вичісувати кішку. І раз на місяць підстригати нігті.
Кошенята scottish fold народжуються з прямими вушками, а опускаються вони ближче до місяця. При розведенні кішок scottish fold не можна схрещувати один з одним. Для отримання здорового потомства один з батьків повинен бути straight (тобто з прямими вухами).
Шотландські висловухі люблять вести малорухливий спосіб життя, так як впевнені, їх основна функція — радувати око господаря своїм милим виглядом.
Люблять лежати на спинці і стояти на задніх лапках як ховрахи.
Scottish fold дуже милі своєю зовнішністю, але перш ніж заводити цю чарівну кішку, варто зважити всі плюси і мінуси.
Позитивні сторони цієї породи такі:
Але, як у всіх кішок, у шотландських висловухих є і мінуси:
Крім плюсів та мінусів даної пароди, є ще один пункт, який змусить задуматися перед придбанням кішки — це вартість.
Кошенята діляться на три класи:
Вартість кошеня залежить від того, до якого класу він належить. Середня ціна кошеня пет-класу буде близько 2000 грн ($73,49) . А ось кошеня шоу-класу може обійтися раз в п'ять дорожче. Іншими словами ціна варіюється від 2 до 10 тис.грн ($367,46).
Ми в Instagram
https://instagram.com/cathealth.com.ua