Оскільки коти від природи відмінно маскують ознаки стурбованості, нам іноді важко зрозуміти, що вони хочуть нам сказати. Кішці не складно втекти і сховатися, а господареві легко випустити з уваги, що деякі з наших улюбленців сильно нервують через святкові хлопавки.
Рекомендації по догляду за улюбленцями в новорічні свята:
- Придбайте седативні феромони, які зменшують страх у котів (попередньо проконсультуйтеся з ветеринаром).
- Напередодні урочистостей заберіть вусатого шефа з вулиці (якщо кішка на самовигулі).
- Переконайтеся, що у котика є укриття та спальне місце, де є шанс полежати в тиші і спокої, постарайтеся не турбувати, попросіть своїх гостей не підходити і навіть не дивитися на вихованця. Зоровий контакт зі сторонніми людьми часто виходить неймовірно стресовим і викликає почуття невпевненості.
- Знайдіть тихе приміщення, куди гул не проникає. Завісьте вікна, щоб спалахи були непомітні.
- Переформатуйте середовище проживання для максимальної безпеки. Не вносьте ніяких серйозних змін в обстановці, залиште стару улюблену ковдру кішки на видному місці. Найкраще, якщо мурлика залишиться поруч з вами.
- Якщо ви знаєте, що ваш котик боїться гучних звуків, вам слід спробувати дати вихованцеві харчові добавки або їжу з натуральним заспокійливим (лінійка Calm Feline, KalmVet). У складах даних лінійок присутній триптофан, який є попередником серотоніну, «речовини щастя». Можна вживати корм в періоди, коли чотирилапий друг трохи турбується з різних причин. Почніть годувати улюбленця незадовго до вечірки (від декількох днів до тижня або до тих пір, поки у нього знову не відновиться баланс емоцій).
- Не давайте кішечці в якості частування або заохочення їжу зі столу або залишки їжі (в тому числі кістки) після новорічних та різдвяних застіль. Жирна їжа для людей не підходить котикам і може зірвати їх шлунково-кишковий тракт.
- З особливою обережністю поставтеся до новорічних прикрас (дощики, гірлянди, іграшки, дрібні предмети), які кішка може проковтнути під час гри. Постарайтеся заховати їх подалі від кішки під час вашої відсутності або святкувань з гостями. Безпека вихованця завжди на першому місці!
- Багато людей в квартирі, а кішка сором'язлива? Можливо, варто не дозволяти хвостатому приятелеві мати доступ до того простору, де ви проводите вечірку. Постарайтеся виділити окреме приміщення для кішки. Переконайтеся, що у неї є вільний прохід до своєї лежанки, їжі та води. Не забудьте розташувати миски якнайдалі від джерела шуму і туалету кішки.
- Категорично не радимо використовувати в житловому приміщенні хлопавки, петарди, бенгальські вогні, які можуть налякати домашніх тварин і завдати їм фізичної та емоційної шкоди.
Будемо вдячні коментарям і доповненням списку. З наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим! :)
Ми в Instagram
https://instagram.com/cathealth.com.ua