Донський сфінкс

Донський сфінкс

Дуже незвичайний домашній улюбленець, зовнішність якого вражає та дивує відсутністю звичної для котів пухнастої і густої шубки. Деякі особини і зовсім не мають вовни, а їх тіло вкрите яскраво вираженими складками. Коти цієї породи також славляться своїм доброзичливим та миролюбним характером. Вони дуже прив'язуються до господаря, добре ладнають з гостями та іншими вихованцями.

Порода кошек донской сфинкс

Походження породи

Перші нотатки про лисих кішок відносяться до античних часів. Такі тварини дуже подобалися єгипетським фараонам і жили в розкішних палацах. Їм приписували здатність зцілювати і видатні магічні здібності.

Офіційно визнаною і зареєстрованою породою донський сфінкс став в 1996 році. Одного разу на вулиці Красноярська була підібрана змучена і трохи облисіла маленька кішечка. Незабаром Варвара (так була названа знайдена кицька) зміцніла і перетворилася на справжню красуню. Однак шерсть продовжувала випадати, і через рік кішка зовсім облисіла. Її господиня (Олена Ковальова) не шкодувала часу та грошей на походи по ветеринарах, але лікування вихованки не давало ніяких результатів.

Происхождение породы донской сфинкс

Через кілька років Варвара народила кошенят, які так само, як і вона були лисими. Незвичайні малюки дуже зацікавили заводчицю Ірину Немикіну. Одного кошеня (дівчинку) вона отримала в подарунок і назвала Чітой. Ця кішка і вважається основоположницею нової породи. Згодом родинних особин схрещували між собою багато разів, отримуючи незвичайних кошенят, у яких часто взагалі була відсутня шерсть.

Особливості породи

Донські сфінкси мають витончений тулуб, довгі лапи та хвіст. Клиноподібну голову прикрашають великі вуха із закругленими кінчиками. На їх ніжному тілі багато зморшок. Очі у них великі, красивої мигдалеподібної форми. Колір радужек може бути будь-яким, а вії відсутні. Дивно, але багато кошенята цієї породи народжуються відразу зрячими або ж очі у них відкриваються незабаром після народження.

Донской сфинкс особенности породы

Коти випромінюють природний магнетизм і ніколи не залишаються непоміченими. Вони можуть бути і повністю лисими, і мати невеликий шерстяний покрив. На основі цієї ознаки виділяються такі типи донських сфінксів, як:

  • Голий. У котів шерсті немає взагалі, шкіра липка і гаряча на дотик. Все тіло покривають яскраво виражені складки. Такі особини найбільш цінні для розведення.
  • Флок. Тіло кота дуже ніжне, нагадує на дотик персик. Волоски присутні, але вони дуже дрібні і м'які. Однак вже до двох років навіть цей невеликий шерстяний покрив зникає.
  • Велюр. Шкіра кота ніжна і бархатиста на дотик, але волоски на тілі вже чіткіше виражені та довші. З віком такий шерстяний покрив може зникати або ж залишатися на все життя.
  • Браш. У котів присутня досить довга і жорстка шерсть. Однак волоски рідкі, на тілі помітні ділянки облисіння. Оскільки двох голих тварин схрещувати не можна (щоб уникнути мутацій), браш також застосовується в племінному розведенні.

Типы донских сфинксов

Звичайних кішок від холоду та різних інфекцій захищає щільна шерсть. У представників донської породи цю функцію виконує особлива сальна речовина, що нагадує віск. Сфінкси не мають мускусного запаху, не викликають алергію у людини.

Сфинксы не вызывают аллергию у человека

Особливості характеру

Донські сфінкси приваблюють не тільки своїм незвичайним зовнішнім виглядом, але і добрим, привітним характером. Вони товариські, тягнуться до господаря, обожнюють ласку. У дитинстві дуже грайливі і рухливі, з ними ніколи не засумуєш. У міру дорослішання стають мудрішими та спокійнішими. Однак в будь-якому віці вони важко переносять навіть короткочасну розлуку зі своїм господарем.

Особенности характера донский сфинкс

Донські сфінкси дуже уважні до настрою людини. Вони здатні і поспівчувати, і підтримати в складний час. Часто займаються лікуванням. З вражаючою точністю знаходять хворе місце на тілі людини, лягають на нього та виділяють лікувальні імпульси.

Дружелюбный характер донских сфинксов

Коти завжди миролюбні і доброзичливі, неймовірно кмітливі. Вони із задоволенням грають з маленькими дітьми та іншими домашніми улюбленцями, при цьому не проявляють ніякої агресії. Сфінксам також подобається довго сидіти на колінах у господаря, відчувати його тепло та турботу.

Ми в Instagram

https://instagram.com/cathealth.com.ua

Ваш коментар