На початку минулого століття ченці вивезли цих чарівних тварин до Франції, проте Друга світова війна зруйнувала плани селекціонерів. Зрештою, залишилося всього кілька "бірманців", які зацікавили фахівців з Голландії, Англії та деяких інших країн. Проведена була велика робота з розведення цих чудових створінь, і в кінці минулого століття перші екземпляри з'явилися в Україні.
Як і всі кішки колор-пойнт, кошенята бірманської породи народжуються повністю білими і проявляють своє забарвлення в міру дорослішання. Кольорова "маска" на мордочці може являти собою лише невелику кольорову пляму, що йде вниз по носі, і щоб вона покрила все личко, може піти від 12 до 18 місяців. Колір очей варіюється від темно-блакитного до яскраво-синього.
У дорослої кішки шерсть напівдовга з одним з пойнтових забарвлень і з лапками більш світлого тону, що характерно для абсолютно всіх забарвлень. Білі "рукавички" і "шкарпетки" є наслідком прояву рецесивного гена gl. У лапок подушечки часто рожеві, але іноді зустрічаються темні, відповідно до забарвленням пойнта, або з плямами.
На" рукавичках "або" шкарпетках " дорослого кота іноді можна побачити світлу відмітину. Якщо така пляма проявилося на іншій частині тіла, то це прийнято вважати як естетичний недолік. Бірмана з білими плямами на тілі не допускають до розведення і участі на виставках, тому що це генетичний дефект. В ідеалі, "рукавички" у бірманського котика повинні бути однакової симетрії на всіх лапах, але допустима попарна симетричність на передніх і задніх лапках. Форма " рукавичок "на задніх лапах повинна закінчуватися з заднього боку лапи і мати форму латинської літери"V".
Шерсть у бірманців шовковиста, м'яка, напівдовга, з невеликим підшерстям. Хутро коротке на морді, поступово подовжується на вилицях, довгасте і товсте навколо шиї — це виглядає неначе левова грива (звана «йоржем»). Він довгий на спині і на стегнах, злегка коротшає на ногах і в результаті утворює забавні пучки довшого хутра між подушечками пальців.
З давніх-давен бірманці були компаньйонами буддійських ченців. Тому не слід очікувати, що вихованець буде постійно мовчати всупереч думці, що це дуже тихі мурлики. По натурі своїй це рухливі і досить грайливі коти, віддані компаньйони і балакучі співрозмовники. Особливо активні вночі, що властиво багатьом представникам котячих :). Ще й доброзичливі, можуть спілкуватися в одному будинку з котами і собаками. Першими не провокують конфліктні ситуації.
Можуть любити всіх членів сім'ї, але сильніше прив'яжуться до одного. З бірманцем можна лежати на дивані в обнімку, він може довго сидіти на руках і муркотіти. Однак вони недовірливі до незнайомих людей і деякі коти можуть від переляку шипіти на чужинців.
Величезна перевага даної породи — невибагливість в їжі. Їдять як натуралку, так і промисловий корм. Але це зовсім не означає, що можна годувати породистого вихованця чим завгодно. Краще підбирати повноцінний раціон, максимально корисний для його загального самопочуття.
У бірманського кота досить міцне здоров'я. Немає схильності до алергічних реакцій і сечокам'яної хвороби. Зрідка можуть проявлятися захворювання шлунково-кишкового тракту, і зазвичай на це впливає якість харчування. З огляду на те, що порода напівдовгошерста, потрібно стежити за тим, щоб у кота в шлунку не утворювалися величезні грудки вовни, які будуть перешкоджати нормальній перистальтиці кишечника.
Основне завдання в догляді бірманця-вчасно його вичісувати. У таких котів напівдовга шерсть з підшерстям, за якою потрібен хороший догляд 2-3 рази на тиждень, щоб уникнути сплутування і утворення ковтунів. Також важливо вчасно проводити протипаразитарну обробку, обрізати кігті, чистити вуха та промивати очі. Купати часто не варто, та й не всі бірманці люблять воду і такого роду процедури.
Мінімальна вартість за кошеня з родоводом, паспортом і всіма щепленнями стартує від $400 до $1500. Фактори, які впливають на ціну, включають родовід, репутацію заводчика, наявність у нього права на розведення, місцезнаходження майбутнього господаря, поточну пропозицію та попит. Інші одноразові витрати можуть обійтися в 350-1400 доларів, а щорічні витрати — від 400 до 750 доларів.
Ми в Instagram
https://instagram.com/cathealth.com.ua