Бірманська кішка — звідки взялася така краса?

Походження породи

Важко повірити, що настільки незвичайні в своїй красі створіння мають земне походження. І в колишні, і в нинішні часи актуальні чутки про те, що бірманські кішки це продукт позаземних цивілізацій або навіть божественних, вищих сил.

Підтвердженням тому служать перекази. Ось один з них.

У старі часи ченці, послушники одного з буддійських храмів, шанували богів, відважували особливо найнижчі поклони своїй улюблениці. Звали цю синьооку богиню Цунь Хуаньце, а її золота статуя, виблискуючи на багато метрів вперед, прикрашала вхід в храм. Обожнюючи богиню ченці молили про милість, а також про власне втілення в новій якості. Віра в кармічні перетворення душ була у них настільки сильна, що деякі тварини сприймалися як новоявлені покійні, які не змогли знайти гідне втілення.

Ченці не сумнівалися, що Цунь Хуаньце не залишає праведні душі навіть після фізичної кончини. Ну а що чекає ті душі, які вели, можливо, не зовсім праведне життя, але і не здійснювали ніяких злодіянь? Вони, на думку бірманських послушників, з'являлись у храмі в образі кішок. Ці нявкаючі істоти трималися з гідністю і не підпускали до себе сторонніх. Ченці, звичайно ж, були винятком — з деякими з них киці навіть подружилися. Згідно з переказами, улюбленцями кішок були безвусі, лисуваті і низькорослі особини чоловічої статі, що володіють лагідною вдачею.

Особливою любов'ю до кішечок був пройнятий старий мудрець Мун Ха. Зовсім не виключено, що він розумів мову своїх улюблениць і давав їм настанови котячою мовою. Але ось сталося щось жахливе. У храм увірвалися розбійники, які задумали викрасти дорогоцінну статую Цунь Хуаньце. Грабіжники не щадили нікого: біля підніжжя Священної статуї замертво впали і зовсім молоді ченці, і вбілені сивинами старійшини. Здавалося, що результат нападу вирішений, але тут сталося неймовірне. Якесь хвостате симпатичне створіння впритул наблизилося до одного з повалених старців, торкнулося лапами його сивої голови і чудесним способом змінилося. Очі тварини засяяли потойбічним синьо-зеленим вогнем, який нагадував сапфіри, а ніжне муркотіння справило заспокійливий ефект. І що ж потім? Кінці лапок тварини побіліли, шерсть стала золотою, а очі вже не просто схожі були на сапфіри, але і перетворилися в ці дорогоцінні камені, ну точно як у Цунь Хуаньце. Побачивши чудове перетворення, ченці знайшли нові сили і віру в перемогу над розбійниками. І незабаром лиходії ретирувалися, ну а кішечки, що мешкали в монастирі, вже мали іншу зовнішність.

Яскраво-блакитні очі, позолочена шерсть, білі кінчики лап — саме так виглядає бірманська кішка!

Бирманский кот

На початку минулого століття ченці вивезли цих чарівних тварин до Франції, проте Друга світова війна зруйнувала плани селекціонерів. Зрештою, залишилося всього кілька "бірманців", які зацікавили фахівців з Голландії, Англії та деяких інших країн. Проведена була велика робота з розведення цих чудових створінь, і в кінці минулого століття перші екземпляри з'явилися в Україні.

Забарвлення

Як і всі кішки колор-пойнт, кошенята бірманської породи народжуються повністю білими і проявляють своє забарвлення в міру дорослішання. Кольорова "маска" на мордочці може являти собою лише невелику кольорову пляму, що йде вниз по носі, і щоб вона покрила все личко, може піти від 12 до 18 місяців. Колір очей варіюється від темно-блакитного до яскраво-синього.

У дорослої кішки шерсть напівдовга з одним з пойнтових забарвлень і з лапками більш світлого тону, що характерно для абсолютно всіх забарвлень. Білі "рукавички" і "шкарпетки" є наслідком прояву рецесивного гена gl. У лапок подушечки часто рожеві, але іноді зустрічаються темні, відповідно до забарвленням пойнта, або з плямами.

Окрас бирманского кота

На" рукавичках "або" шкарпетках " дорослого кота іноді можна побачити світлу відмітину. Якщо така пляма проявилося на іншій частині тіла, то це прийнято вважати як естетичний недолік. Бірмана з білими плямами на тілі не допускають до розведення і участі на виставках, тому що це генетичний дефект. В ідеалі, "рукавички" у бірманського котика повинні бути однакової симетрії на всіх лапах, але допустима попарна симетричність на передніх і задніх лапках. Форма " рукавичок "на задніх лапах повинна закінчуватися з заднього боку лапи і мати форму латинської літери"V".

Взрослый бирманский кот

Шерсть у бірманців шовковиста, м'яка, напівдовга, з невеликим підшерстям. Хутро коротке на морді, поступово подовжується на вилицях, довгасте і товсте навколо шиї — це виглядає неначе левова грива (звана «йоржем»). Він довгий на спині і на стегнах, злегка коротшає на ногах і в результаті утворює забавні пучки довшого хутра між подушечками пальців.

Характер

З давніх-давен бірманці були компаньйонами буддійських ченців. Тому не слід очікувати, що вихованець буде постійно мовчати всупереч думці, що це дуже тихі мурлики. По натурі своїй це рухливі і досить грайливі коти, віддані компаньйони і балакучі співрозмовники. Особливо активні вночі, що властиво багатьом представникам котячих :). Ще й доброзичливі, можуть спілкуватися в одному будинку з котами і собаками. Першими не провокують конфліктні ситуації.

Характер бирманского кота

Можуть любити всіх членів сім'ї, але сильніше прив'яжуться до одного. З бірманцем можна лежати на дивані в обнімку, він може довго сидіти на руках і муркотіти. Однак вони недовірливі до незнайомих людей і деякі коти можуть від переляку шипіти на чужинців.

Фото бирманского кота

Величезна перевага даної породи — невибагливість в їжі. Їдять як натуралку, так і промисловий корм. Але це зовсім не означає, що можна годувати породистого вихованця чим завгодно. Краще підбирати повноцінний раціон, максимально корисний для його загального самопочуття.

Здоров'я

У бірманського кота досить міцне здоров'я. Немає схильності до алергічних реакцій і сечокам'яної хвороби. Зрідка можуть проявлятися захворювання шлунково-кишкового тракту, і зазвичай на це впливає якість харчування. З огляду на те, що порода напівдовгошерста, потрібно стежити за тим, щоб у кота в шлунку не утворювалися величезні грудки вовни, які будуть перешкоджати нормальній перистальтиці кишечника.

Здоровье бирманский кот

Догляд

Основне завдання в догляді бірманця-вчасно його вичісувати. У таких котів напівдовга шерсть з підшерстям, за якою потрібен хороший догляд 2-3 рази на тиждень, щоб уникнути сплутування і утворення ковтунів. Також важливо вчасно проводити протипаразитарну обробку, обрізати кігті, чистити вуха та промивати очі. Купати часто не варто, та й не всі бірманці люблять воду і такого роду процедури.

Уход за бирманским котом

Ціна

Мінімальна вартість за кошеня з родоводом, паспортом і всіма щепленнями стартує від $400 до $1500. Фактори, які впливають на ціну, включають родовід, репутацію заводчика, наявність у нього права на розведення, місцезнаходження майбутнього господаря, поточну пропозицію та попит. Інші одноразові витрати можуть обійтися в 350-1400 доларів, а щорічні витрати — від 400 до 750 доларів.

Цена бирманской кошки

Ми в Instagram

https://instagram.com/cathealth.com.ua

Коментарі до запису 3

Додати коментар

  • Оксана
    Опубліковано: 7 травня2022 в 23:18 | Посилання
    Для любая кошка может стать любимицей.
  • space invader jim
    Опубліковано: 2 вересня2021 в 00:10 | Посилання
    Глаза Космос
  • Богдан
    Опубліковано: 6 серпня2021 в 13:21 | Посилання
    Порода действительно шикарная. Если вам хочется верную и преданную собаку, но больше по душе коты — это идеальная альтернатива. Плюс в отличии от собаки, которой нужен более тщательный уход, которую нужно дважды в день выгуливать — с бирманцем никаких таких траблов не будет.
    cathealth.com.ua
    Это правда! :)

Ваш коментар