Абіссинська порода котів отримала свою назву завдяки африканській країні Абіссинія, яка у сучасному світі відома як Ефіопія. Однак генетичні дослідження показали, що прабатьківщиною цих котів є Південно-Східна Азія та узбережжя Індійського океану. Існує теорія, що давні торговці та моряки перевезли цих котів з Азії до Африки.
Перший котик цієї породи на ім’я Зула був привезений прямо з Єгипту до Великої Британії у 1868 році, одразу після виводу британських військ з Абіссинії (прим. Єгипет і Абіссинія — сусідні країни). Цих чужоземних котиків вперше показали на виставці в Crystal Palace (Лондон) у 1871 році. Публіка порівнювала загадкових пухнастиків із зображеннями котів на стародавніх єгипетських скульптурах. Також існувала легенда, що абіссинці були улюбленцями єгипетських фараонів.
Під час Другої світової війни ця порода котів була майже знищена на території Європи. Велике щастя, що багатьох котиків встигли перевезти до США задовго до початку війни. У кінці 1960-х років вірус котячої лейкемії ледь не знищив породу у Британії, і через деякий час до країни завезли багато нових особин, щоб відновити чисельність.
Згідно з даними досліджень CFA 2023 року, абіссинські коти зайняли 7-ме місце в рейтингу короткошерстих порід серед жителів країн ЄС і США. У 2004 році перші абіссинські коти з’явилися на території України, а у 2005 році в нашій країні народилися перші кошенята. Відтоді тут продовжується розведення й популяризація абіссинців.
Зріст абіссинського кота — 30-40 см, вага дорослої особини — 2,7-4 кг. Тривалість життя — від 9 до 20 років. Зовнішній вигляд абіссинської кішки дуже характерний, що дозволяє легко відрізнити її від представників інших порід.
Абіссинська кішка дуже любить грати та спілкуватися. Потребує фізичних навантажень через підвищений рівень енергії. Тому ці моменти слід враховувати, коли облаштовуєте вдома місце для свого котика — окрім туалету, мисок для корму та води, у вихованця має бути достатньо іграшок, когтедряпка, а також ігровий комплекс із тунелями, схованками та сходинками.
У абіссинців коротка шерсть, линяють вони мало. Щотижневе вичісування шерсті та періодичне купання допоможуть видалити бруд, лупу та залишки випалої шерсті. Також щотижня слід перевіряти вуха кішки на наявність забруднень та вушної сірки. Видалити бруд із цих великих вушок допоможе вода і ватні диски, або спеціальний засіб для обробки вушної раковини кота від забруднень. Бажано уникати ватних паличок, щоб не пошкодити ніжні структури внутрішнього вуха котика.
Як і всім котам, абіссинцям потрібно підстригати кігті, коли вони стають надто гострими та довгими. Ветеринар допоможе у цьому питанні, якщо ваш улюбленець боїться цієї процедури, або ж покаже, як це зробити в домашніх умовах. Якщо вчасно не підстригати кігті, існує високий ризик, що вони почнуть закруглятися та вростати в подушечки лапок.
Цій активній породі котів потрібне харчування з високим вмістом білка, щоб підтримувати їх енергію. Найкраще підійде високобілкова дієта з мінімальним вмістом зернових. Раціон абіссинця має відповідати віку, однак корм із високим вмістом м’яса (на першому місці у складі) буде оптимальним варіантом.
Абіссинські коти мають міцне здоров’я, проте й у цієї породи є схильність до деяких захворювань. Найпоширеніші хвороби:
Перелічені недуги можна легко діагностувати за допомогою генетичних тестів на ранніх стадіях. Розплідники абіссинських котів зазвичай перевіряють своїх вихованців на генетичні захворювання та виключають із розведення котів-носіїв. Якщо правильно доглядати за абіссинцем, годувати якісними продуктами, приділяти увагу гігієні та профілактиці, це безперечно підвищить тривалість його життя.
Абіссинські коти чудово почуваються як домашні улюбленці, особливо якщо у них є достатньо іграшок і компанія для спілкування. Загалом вони невибагливі у догляді та мають міцне здоров’я. Якщо задовольнити їхню потребу в спілкуванні та увазі, вони будуть найщасливішими у світі улюбленцями. Якщо ви сильно зайняті особистими справами й часто перебуваєте поза домом, можете подумати про те, щоб завести для свого абіссинського кота доброго компаньйона, з яким він проводитиме час і гратиметься.